Subscribe to the Newsletter Zobacz również Bursztyn Apartamenty
scroll down

BURSZTYN Medical SPA & Wellness

Tours

  • Tajny Poligon Hitlera w Bobolinie (1 km)

Założony w latach 1935-39. Dokonywano prób największego działa świata, gigantycznej armaty „Dory” o kalibrze 800 mm. Masa armaty 1350 ton, donośność 40 km. Przebijała płyty stalowe 1,2 m. Próby obserwował Adolf Hitler wraz ze swoją świtą. Po poligonie pozostał grzebieniowy mur o długości 2000 m i wysokości 12 m. Trzy stanowiska artyleryjskie przy wejściu na plażę oraz bunkry na wydmach.

 

  • Darłowo i Darłówko (6 km)

Blisko 17- tysięczne miasto leżące w ujściach Wieprzy i Grabowej do Bałtyku. Dzięki zachowaniu pięknej, XIX-wiecznej zabudowy centrum jest prawdziwym turystycznym klejnotem Pomorza Zachodniego.

 

  • Warcino (45 km)

Pałacyk w Warcinie należał od 1866 roku do kanclerza Rzeszy Otto von Bismarck, który szukał tu odpoczynku od zgiełku i pracy. To tutaj też przyjmował swoich zachodnich dyplomatów. W pałacyku zachowało się oryginalne biurko i kominek.

 

  • Wielin (50 km)

... to mała wieś położona nad samym jeziorem, otoczona przez lasy. Warto tu obejrzeć szachulcowy kościółek p.w. Chrystusa Króla wzniesiony w roku 1698. Do jego barokowego wyposażenia zaliczają się: ołtarz główny, ambona i loża patronacka, zaś miedziana misa chrzcielna pochodzi z renesansu. Ołtarz został wpisany do zabytków klasy”0”.    

  

  • Szlifiernia bursztynu (60 km)

W Świerznie znajduje się wyjątkowa szlifiernia bursztynu, jedyna w okolicy, gdzie bursztyn obrabia się z drewnem, tworząc niezwykłą i rzadką kolekcję biżuterii. Dla chętnych możliwość kupienia ciekawych pamiątek.

 

  • Kołobrzeg  (71 km)

Miasto uzdrowiskowe i kąpielisko o tradycjach milenijnych. Często odwiedzane przez turystów z kraju i zagranicy. Najokazalszym i najstarszym zabytkiem jest pięcionawowa Bazylika Katedralna z pocz. XIV-wieku.

 

  • Muzeum w Klukach  (84 km)

Muzeum wsi Słowińskiej powstało w 1963 r. Trzy zachowane zagrody odtwarzają duch dawnych dziejów Pomorza. W miesiącach lipiec-sierpień muzeum proponuje nie tylko zwiedzanie swoich ekspozycji, ale również pokazy rzemiosł i techniki, jak np. pokazy tkania, przędzenia, szycie sieci rybackich, wypieku chleba z poczęstunkiem, kopania  torfu, itp.

 

  • Zamek w Bytowie (91 km)

Zabytek leży w jednym z najbardziej malowniczych regionów na Kaszubach. Bytów jest stolicą powiatu w srodkowo-zachodniej całości województwa pomorskiego. W centrum Bytowa, na niewielkim wzgórzu, znajduje się Zamek gotycki, pochodzący z XIV wieku. Był on rezydencją książąt zachodniopomorskich.

 

  • Łeba (107 km)

Piękne nadbałtyckie kąpielisko, zwane letnią stolicą Polski, stanowi początek Słowińskiego Parku Narodowego, który został uznany przez UNESCO za “Światowy Rezerwat Biosfery”. Na terenie usytuowanego nad samym Bałtykiem parku znaleźć można imponujące rozmiarami ruchome wydmy, faunę i florę charakterystyczną dla terenu przymorskiego. W samej Łebie ciekawymi zabytkami do zobaczenia jest barokowy kościół z 1683 roku z wieżą szachulcową z XVIII w.

 

  • Gdańsk (169km)

...to jedno z najatrakcyjniejszych miast w Polsce. Decyduje o tym historia jak i liczne zabytki. W Gdańsku można zobaczyć największy i najnowocześniejszy port morski, po zbudowaniu Portu Północnego. Godne polecenia zabytki to m.in Bazylika Mariacka czy Dwór Artusa. Wraz z Sopotem oraz Gdynią tworzy Trójmiasto. Sopot to pięknie polożony kameralny kurort ożywający zwłaszcza w okresie letnim głównie dzieki licznym wydarzeniom kulturalnym.

Copyright 2015 Bursztyn Spa & Wellness
Implementation: PROFITROOM

Subscribe to the newsletter

Leave us your email address. We will inform you about the best offers and promotions of our hotel. Signing up and using the newsletter is completely free.
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close